Neohodnotené

Crussis LEGEND 68 - limitovaná edícia

Limitovaná edícia LEGEND 68 je celoodpružený elektrobicykel na karbónovom ráme so špičkovými komponentmi a považujeme ho za vrchol nášho umu

Veľkosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
3.7.2024 3.7.2024 3.7.2024 Zvoľte variant
Skladom u dodávateľa Skladom u dodávateľa Skladom u dodávateľa Zvoľte variant
Značka: Crussis
€8 399 –4 % €7 999
Kategória: Celoodpružené elektrobicykle
Záruka: 2 roky
Crussis E-Largo 9.9 M
Crussis ONE-PAN Largo 8.8-M
CRUSSIS PAN-Atland 8.8-M
KTM MACINA RIDE 491 Bosch E-bike
Crussis E-Atland 9.9 M
Pells Thor Red L
NINER RIP E9 3-star EAGLE

Limitovaná edícia LEGEND 68 je celoodpružený elektrobicykel na karbónovom ráme so špičkovými komponentmi a považujeme ho za vrchol nášho umu. Je skvelou voľbou pre náročných cyklistov, ktorí požadujú to najlepšie. Je vybavené výkonným motorom BOSCH Performance Line CX – Smart System, ktorý má výkon 250W (MAX 850W) a krútiaci moment 85 Nm. Tento motor je veľmi úsporný a dokáže Vás pohodlne doviezť na veľké vzdialenosti. Vidlica FOX 36 Float umožňuje perfektné ovládanie a ľahké prekonávanie prekážok. Teleskopická sedlovka FOX Transfer, ktorú je možné ovládať z riadidiel zaisťuje pohodlnú jazdu v každom teréne. Brzdy SRAM Code R sú hydraulické a umožňujú bezpečné brzdenie za každých podmienok. Celkovo sa jedná o bicykel s prvotriednym výkonom, ktorý splní požiadavky aj tých najnáročnejších užívateľov.
 
Počet vyrobených kusov obmedzený.
Každý kus má svoje špeciálne číslo edície.
 
 
Legend68-premiovekomponenty
 

BOSCH Performance Line CX - Smart System, 250 W (MAX 850 W), 85 Nm

Je to tu! BOSCH nám opäť odhalil najnovšie a najlepšie vlastnosti svojho nového systému BOSCH EBIKE 2022. Ako každý výrobca, aj BOSCH samozrejme priebežne inovuje svoje portfólio, aby lepšie uspokojil potrebu zákazníka po nových funkciách. Teraz to zásadné. Aké sú nové funkcie?

 

Všetko o motore BOSCH CX - Smart system

 

Telo a hardvér motora zostali takmer bez zmeny - 85Nm krútiaceho momentu, intuitívne ovládanie spolu s eMTB režimom a niekoľkými senzormi pre čo najlepšie dávkovanie výkonu. To všetko zostalo! Veľkou zmenou je možnosť budúceho pridania "ConnectModule", ktorý ponúkne nové funkcie proti odcudzeniu elektrobicykle. ConnectModule bude pripevnený priamo v jednotke motora, takže ho potenciálny zlodej len tak nevyberie. ConnectModule vie napríklad spustiť alarm, aby prípadného zlodeja odradil, ale pokiaľ ani to nepomôže, môžete cez aplikáciu eBike Flow sledovať polohu vášho bicykli.

 

 • Úroveň pomoci: Turbo: 340 % eMTB **: 140 – 340 % Prehliadka: 140 % Eko: 60 %
 • Max. krútiaci moment: 85 Nm
 • Maximálna kadencia s podporou pohonu: > 120 ot./min
 • Správanie pri štarte: Veľmi športové
 • Detekcia radenia rýchlostných stupňov: Áno (dynamické)
 • Hmotnosť: cca. 2,9 kg
 

 

Maximálny krútiaci moment 85 Nm poskytne vysoké zrýchlenie a zároveň ponúka kompaktné rozmery. Má znateľný vplyv na kvalitu jazdy. Umožňuje Vám zrýchlenie na výjazde z ostrých zákrut a perfektne Vás podporí pri výjazde nejedného prudkého kopca.

 

S motorom Bosch Performance Line CX sa budete tešiť na výstupy nahor a jazdu si užijete v každom teréne.

 

BOSCH PowerTube 750 Wh (20,1 Ah)

Batéria PowerTube 750 pre Smart system od Bosch je skvelým spoločníkom pre každé dobrodružstvo. Môžete jazdiť dlhé a kopcovité trasy a mať dostatok energie pre maximálny dojazd aj vo vyšších nadmorských výškach.

 

Keď nebudeme brať do úvahy systém dvoch batérií, jedná sa o batériu s najväčším dojazdom. Vzhľadom na to, že voziť dve batérie nie je praktické, je batéria PowerTube s kapacitou 750Wh vítaným rozšírením "Bošáckeho" portfólia. Podľa informácií od výrobcu by mala nová batéria ponúknuť o 20-25% dlhší dojazd , než batéria BOSCH PowerTube 625. Toto zvýšenie nie je samozrejme zadarmo, batéria bude o niečo drahšia a zároveň aj ťažšia. Je to z logického dôvodu, batéria má úplne rovnaké články ako predchodca, ale je ich tam viac. Preto je batéria o 7 cm dlhšia a váži presne 4,38 kg . PowerTube 625 váži 3,5 kg.

 

 • Typ montáže do rámu: horizontálne/vertikálne
 • Napätie: 36V
 • Kapacita batérie: 750Wh / 20,1Ah
 • Hmotnosť: cca. 4,4 kg
 • Prevádzková teplota: -5 až +40 ° C
 • Skladovacia teplota: +10 až +40 °C
 • Rozmery: (D × Š × H) - 484 × 84 × 65 mm
 

 

Aby BOSCH ušetril prácu konštruktérom, zmenil a posunul konektor na nabíjanie. Toto umožňuje integráciu hlbšie do rámu, čo znamená že batéria je bližšie k motoru a je zachované ťažisko čo najbližšie k zemi. Bohužiaľ na druhú stranu toto znamená, že ZATÍM jediná batéria ktorú môžete k novému systému BOSCH EBIKE 2022 používať, je práve PowerTube 750.

 

Aký je dojazd nabitej batérie?

 

Toto je jedna z najčastejších otázok, na ktorú zároveň neexistuje jednoduchá odpoveď. Počet a rozmanitosť faktrorov, ktoré ovplyvňujú dojazd je príliš veľký. Niekedy môžete prejsť na jedno nabitie iba 60 km inokedy zase v pohode cez 100 km. Dodržiavanie niekoľkých tipov však môže ľahko pomôcť maximalizovať dojazd batérie.

 

Poďme si povedať, čo všetko môže ovplyvňovať dojazd elektrorkola?


Dojazdy elektrobicyklov sú veličinou, v ktorej sa výrobcovia radi predháňajú. Keďže neexistuje žiadna zjednotená technika merania, tak vlastne nie je možné tieto čísla porovnať bez pomoci odborníkov so skúsenosťami. Každý výrobca totiž uvádza povestné slovíčko "AŽ". Chápeme však, že je to pre zákazníka kľúčová vec, ktorú si chce porovnať. My sa pri komunikácii so zákazníkom snažíme používať roky skúseností a pravdivé porovnanie jednotlivých výrobcov motorov a batérií, aby sme vám čo najviac uľahčili pátranie po vašom novom bicykli.

 

Kľúčové faktory, ktoré ovplyvňujú dojazd elektrobicykla sú:

 

 • hmotnosť jazdca
 • fyzická kondícia
 • využívanie asistencie motora
 • sila vetra a jeho smer
 • povrch trate
 • profil trasy
 • rýchlosť (priemerná rýchlosť)
 • používanie prehadzovačky
 • frekvencia šliapania
 • tlak v plášťoch a ich vzorka

 

Z vyššie uvedených bodov je zrejmé, že do dojazdu vstupuje naozaj veľmi veľa premenných. To znamená, že pri každej jazde sa potenciálny dojazd rovnakého elektrobicykla môže líšiť.

 

FOX 36 Float eMTB+ 29", zdvih 150 mm

Táto vidlica pochádza z radu Fox Float Factory a patrí tak k tomu najlepšiemu, čo môžete na elektrobicykli ako komponent dostať. Má zdvih 150 mm a offset 51 mm. Už na diaľku ju spoznáte podľa Kashima Coating sfarbenie klzákov.

 

BOSCH Kiox 300

Kiox 300 je displej pre Smart System a je možné ho intuitívne ovládať pomocou ovládača LED Remote. Je kompaktný a ponúka ľahko čitateľný farebný displej s odolnosťou proti striekajúcej vode a prachu. Je plne prepojený do siete Smart Systému a prostredníctvom aplikácie eBike Flow neustále získava nové funkcie a aktualizácie.

 

Nový displej BOSCH pomenoval úplne jednoducho, KIOX 300. Je úplne ideálny pre športovejších jazdcov, ktorým ponúka vyhodnocovanie fitness dát, ktoré vám môžu pomôcť zefektívniť tréning. Kľúčovou vlastnosťou nového KIOXu je možnosť bezdrôtového upgradovania softvéru. Pre vás ako jazdca to znamená jediné, nemusíte do servisu , ale môžete si softvér upgradovať sami!

 

Na rozdiel od poslednej generácie je KIOX 300 rozmerovo menší , ale ponúka viac funkcií. Má krásny farebný displej, ktorý je vďaka podsvietenému LCD panelu krásne viditeľný aj za tmy! Vďaka novému dizajnu vyzerať na riadidlách lepšie a viac uhladene. Zároveň je nový dizajn veľmi jednoduchý, takže sa vám počas jazdy bude displej lepšie ovládať. Samozrejmosťou je určitá odolnosť. KIOX 300 disponuje odolnosťou proti postriekaniu a proti prachu.

 

 • 2palcový TFT displej (240 x 320 pixelov, 31 x 41 mm)
 • Ovládanie pomocou LED diaľkového ovládača
 • Držiak displeja umožňuje flexibilné umiestnenie (výrobcovia bicyklov môžu vytvoriť ich vlastné riešenie držiakov pomocou rozhrania displeja)
 • Senzor okolitého svetla automaticky ovláda podsvietenie displeja
 • IP54 chráni pred prachom a striekajúcou vodou
 • Produkt je kompatibilný s komponentmi inteligentného systému

 

LED ovládač

 

LED ovládač má veľkú výhodu vo funkcii "pozriem a vidím". Vďaka integrovaným LEDkám môžete vidieť všetky dôležité informácie na ovládači, a nemusíte sa nechať rozptyľovať samotným displejom. Zároveň má displej integrovaný senzor okolitého svetla, takže sa intenzita svitu LEDiek krásne prispôsobí okoliu. Idete na priamom slnku? Nevadí! LEDky budú svietiť ako najviac dokážu. Idete za tmy? Nevadí! LEDky sa sami stlmia, aby vás nerušili.

Ovládač zároveň zobrazuje štyri farby - zelenú, modrú, fialovú a červenú. Sú vám tieto farby povedomé? Samozrejme, že sú! Ide totiž o znázornenie zvoleného režimu prípomoci! Ergonómia ovládača môže byť jazdcovi prispôsobená na mieru. V ideálnom prípade sú všetky tlačidlá ovládané palcom, takže ani nemusíte hýbať rukou na riadidlách a po čase to pre vás bude úplne intuitívny ovládač!

 

 • Päť indikátorov stavu nabitia zobrazuje aktuálny stav nabitia batérie eBike
 • Indikácia úrovne podpory farbou LED diódy jazdného režimu (čierna = Vypnuté; zelená = Eco; modrá = Tour; fialová = Šport/eMTB; červená = Turbo)
 • Indikácia stavu asistencie pri chôdzi rolovaním osvetlenia náboja stavovej LED diódy (biela = pomoc pri chôdzi pripravená; ľadová modrá = aktívna pomoc pri chôdzi)
 • Modulárne použitie: LED diaľkové ovládanie je možné použiť so smartfónom alebo v kombinácii s palubným počítačom (Kiox 300)
 • Senzor okolitého svetla automaticky riadi jas LED diód
 • Integrovaná dobíjacia batéria LED diaľkového ovládača sa nabíja cez eBike a môže byť v prípade potreby vymeniť predajcu
 • Diagnostické rozhranie (typ: USB C) pre diagnostiku alebo na nabíjanie integrovaného dobíjacieho batérie LED diaľkového ovládača. Tento port nie je vhodný na nabíjanie smartfónu

 

 

FOX Float X, 205x60 mm

Ideálny tlmič na traily pre svoje sofistikované tlmenie a nekompromisný výkon v ľahkom prevedení. Veľký piest ponúka veľký objem vzduchu pre širšiu škálu vyladiteľnosti. Potrebujete tak oveľa menší tlak vzduchu.

 

 

Hlavné prednosti Crussis Legend 68

 • Teleskopická sedlovka FOX Transfer Kashima Coat, ovládanie z riadidiel
 • Vidlica FOX 36 Float 29", zdvih 150 mm
 • Menič SRAM XX1 Eagle, 12 rýchlostí
 • Tlmič FOX Float X, 205x60 mm
Späť do obchodu